• Spółka

Profil działalności

Dark Point Games to toruński niezależny producent gier z gatunku Action RPG.

Studio zostało założone w 2019 roku, a zbudowany przez Zarząd zespół to ponad 20 specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Osoby stojące na czele spółki od blisko 20 lat tworzą gry, a swoje kompetencje zdobywały m.in CI Games, Vivid Games oraz THQ Nordic. 

Celem Dark Point Games jest tworzenie ambitnych produkcji z segmentu premium Indie. Spółka planuje odnieść sukces dzięki wnikliwej analizie opinii graczy na każdym etapie, aby stworzyć jak najlepsze gry. Jednocześnie każdy tytuł przygotowywany przez Dark Point Games ma wyróżniać się na rynku poprzez wprowadzenie nowych i ekscytujących mechanik, rozwijających model rozgrywki znany z najpopularniejszych tytułów Action RPG.

Pierwszą grą, nad którą pracuje zespół Dark Point Games, jest Achilles: Legends Untold. Premiera wersji Early Access na platformie Steam miała miejsce w Q2 2022, a na Epic Games Store w Q4 2022. Pełna wersja gry wyjść ma w Q2 2023 roku. Aby wyróżnić grę spośród innych tytułów Action RPG, spółka wykorzystuje swój autorski projekt GAIA (Group AI Action). System ten pozwala na interakcję pomiędzy przeciwnikami kontrolowanymi przez AI, dzięki czemu wrogowie w grze mają dostęp do zupełnie nowych możliwości. Projekt ten został dofinansowany w kwocie 2,35 miliona złotych, w ramach programu sektorowego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju skierowanego do branży gamedev „GameINN”. 

Kontakt