• Informacje prasowe
  • Centrum prasowe

Pierwsza gra Dark Point Games zadebiutuje w pełnej wersji w trzecim kwartale 2023 r. 

Achilles: Legends Untold zmierza na wszystkie wiodące platformy

Achilles: Legends Untold, pierwszy tytuł toruńskiego studia tworzącego wysokiej jakości gry z sektora premium indie – Dark Point Games – zmierza na konsole. Premiera tytułu na PS4, PS5 i Xbox One, Xbox X/S będzie miała miejsce jeszcze w trzecim kwartale bieżącego roku. Ponadto w tym samym czasie studio planuje debiut pełnej wersji gry na komputerach osobistych. 

Dark Point Games prezentuje mapę planów związanych ze swoją pierwszą produkcją – Achilles: Legends Untold. Wedle niej w ciągu najbliższych dwóch kwartałów graczy czekają przynajmniej dwie aktualizacje, długo oczekiwana premiera pełnej wersji gry na komputery osobiste oraz debiut zarówno na najnowszych generacjach konsol Sony i Microsoftu jak i ich starszych poprzedniczkach.

– Odbiorcy są dla nas najważniejsi, więc chcemy dać równy dostęp do gry zarówno graczom konsolowym jak i tym, którzy na co dzień wybierają rozrywkę na ekranach komputera. Dlatego też po feedbacku od graczy zdecydowaliśmy, że pełna wersja gry trafi równocześnie na wszystkie wiodące platformy. Dzięki temu będziemy mogli kompleksowo podejść do działań marketingowych, tak aby maksymalnie zwiększyć zainteresowanie oraz widoczności Achillesa w mediach branżowych. Wierzymy, że przełoży to się na komercyjny sukces gry – mówi Paweł Waszak, prezes Dark Point Games.

Spółka nieustannie usprawnia jakość rozgrywki, ulepsza system walki, system sterowania, wydajność, stabilność i balans gry. W najbliższych miesiącach Spółka planuje wprowadzić do gry przynajmniej dwa update’y zawierające nowe mapy, przeciwników, przebudowaną fabułę, nowe akcje systemu GAIA, przemodelowany co-op i system rozwoju postaci oraz system osiągnięć na Steam i konsolach. Zwieńczeniem wprowadzenia tych wszystkich nowości będzie pełne wydanie gry, nie tylko na komputerach osobistych, ale także na konsolach Microsoft i Sony.

Mimo, że prace nad produkcją zbliżają się ku końcowi podjęliśmy trudną decyzję o odroczeniu debiutu pełnej wersji na komputery osobiste ze względu na konkurencyjny okres wydawniczy i premiery tytułów, takich jak Diablo 4. Czujemy się zobowiązani do zapewnienia wysokiej jakości i upewnienia się, że spełnimy wysokie oczekiwania, dlatego chcemy zagwarantować, że premiera naszego pierwszego projektu odbędzie się w jak najlepszym momencie i warunkach – tłumaczy prezes. – Korzystając z przeniesienia terminu wyjścia z trybu Early Access chcemy dać graczom na całym świecie więcej wysokiej jakości funkcjonalności i contentu, dlatego też zespół dalej nieustannie będzie pracował, aby dostarczyć immersyjne i angażujące treści, które będą pojawiać się w kolejnych update’ach regularnie aż do premiery w trzecim kwartale. Dzięki temu gra będzie jeszcze bardziej dopracowana, atrakcyjna i zadowalająca dla odbiorców, co mamy nadzieję zwiększy ich zaangażowanie i lojalność wobec marki.

Kontakt