Ogromny sukces emisji akcji Dark Point Games w czasie zawirowania

Ogromny sukces emisji akcji Dark Point Games w czasie zawirowania

Dark Point Games – twórca i wydawca nadchodzącej gry Achilles: Legends Untold – zakończył emisję akcji. Spółka, która w najbliższych miesiącach planuje zadebiutować na NewConnect, pozyskała łącznie 2,2 mln złotych przy maksymalnym poziomie ceny emisyjnej i kapitalizacji “pre-money” na poziomie blisko 65 mln zł.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników emisji. Pomimo ogromnej konkurencji na rynku i skrajnie niekorzystnej sytuacji geopolitycznej, akcje Dark Point Games zostały nabyte po cenie maksymalnej. Cieszę się, że wizja oraz dotychczasowe doświadczenie kluczowych członków zespołu budzą zaufanie inwestorów. Najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo pracowicie – jeszcze w drugim kwartale chcielibyśmy nie tylko wydać naszą grę Achilles: Legends Untold, ale również zadebiutować na rynku NewConnect – komentuje prezes Paweł Waszak.

Obecnie zespół Dark Point Games kończy prace nad pierwszą grą – Achilles: Legends Untold, która już w II kwartale ma zadebiutować w Steam w wersji Early Access, równolegle prototypując kolejną grę o roboczym tytule – Project Brigntess. Achilles, tytuł RPG z gatunku souls-like o przygodach mitycznego herosa, w minionym miesiącu był prezentowany graczom w ramach otwartych testów beta. Produkcja budzi zainteresowanie wśród branżowych mediów i w dalszym ciągu jest omawiana przez portale oraz redakcje z całego świata. Pomimo gorącego okresu na rynku, publikacje o Achilles: Legends Untold znalazły się m.in. w holenderskim Gameplay spelmagazine, specjalizującego się w grach na PC, czy obecność na liście nadchodzących gier Hack and Slash autorstwa popularnego serwisu GameranX. W obu przypadkach produkcja autorstwa Dark Point Games była otoczona największymi i najpopularniejszymi obecnie tytułami, takimi jak Elden Ring, czy Ghostwire: Tokio.

Jesteśmy na ostatniej prostej przed debiutem Early Access Achilles: Legends Untold. Pracujemy na bieżąco, szczególnie jeśli chodzi o wyszlifowanie tytułu od strony technicznej. Materiał pokazany w trakcie testów zawierał zaledwie kilka procent tego, co zaprezentujemy w najbliższych miesiącach – na znawców gatunku w trakcie wersji Early Access czeka 8 – 12 godzin rozrywki wysokiej jakości oraz tryb kooperacji w losowo generowanych lokacjach, natomiast dla mniej doświadczonych graczy nawet kilkadziesiąt godzin – kończy prezes Dark Point Games, Paweł Waszak.

Spółka w lutym osiągnęła status certyfikowanego dewelopera na konsole Microsoft Xbox oraz Sony PlayStation. Dzięki temu Dark Point Games może samodzielnie przygotować wersje konsolowe swojej debiutanckiej gry. Premiera produkcji planowana jest na okres po debiucie pełnej wersji tytułu na PC. Jednocześnie, twórcy Achilles: Legends Untold nawiązali partnerstwo technologiczne z firmą Intel – największym na świecie producentem podzespołów komputerowych.

***

Achilles: Legends Untold Steam Page

Official Website

Kontakt