• Informacje prasowe
  • Centrum prasowe

Już dziś premiera Achilles: Legends Untold

       
           

Pierwsza gra Dark Point Games debiutuje na Steamie w formule EA

Dzisiaj o godzinie 19:00, w wersji Early Access, na Steam zostanie udostępniony pierwszy tytuł toruńskiego studia Dark Point Games – Achilles: Legends Untold. Cena gry wynosić będzie 19.99 USD (18.99 EUR).  Jednocześnie, kontynuowane są prace w zakresie debiutu na NewConnect – w tym tygodniu spółka złożyła dokument informacyjny.

             Achilles: Legends Untold to izometryczna gra action-RPG, czerpiąca inspirację z gatunku soulslike i oldschoolowych gier typu hack & slash. W grze wcielimy się w tytułowego wojownika i weterana wojny trojańskiej, który wyrusza w podróż przez starożytne krainy, aby stoczyć walkę z Aresem. Naszym zleceniodawcą będzie sam Hades, a pomocnikiem – Hefajstos i wykuty przez niego oręż. Tytuł ma być dostosowany do oczekiwań zarówno weteranów podgatunku soulslike, jak i nowicjuszy, którzy nie będą musieli wykonywać bardziej wymagających, opcjonalnych zadań.

             W dniu premiery jesteśmy dumni z efektów, jakie udało się nam osiągnąć. Bardzo ciepłe przyjęcie wersji beta oraz duże zainteresowanie dziennikarzy i influencerów wersją EA utwierdza nas w przekonaniu, że tworzymy coś wyróżniającego się spośród wielu. Chcę podziękować całemu zespołowi za świetną pracę, jaką zrobił do tej pory i mam nadzieję na pozytywny odbiór gry przez graczy – komentuje Paweł Waszak, prezes Dark Point Games.

W wersji Early Access, gracze będą mogli zapoznać się z wbudowanym do gry, autorskim systemem sztucznej inteligencji – GAIA. Odpowiada on za koordynację działań przeciwników, pozwalając im na bardziej zaawansowaną i dynamiczną współpracę. Dzięki temu, walki w grze, nawet po wielu godzinach rozgrywki, wciąż będą satysfakcjonujące. Autorzy chcą w ten sposób zwiększyć poziom trudności, jak również immersję. Dodatkowo, we wczesnym dostępie dostępny będzie także tryb kooperacji, w którym gracze będą mogli rzucić wyzwanie jeszcze bardziej wymagającym przeciwnikom. Twórcy zobowiązali się też do regularnych aktualizacji wersji Early Access o nowe funkcje, bossów i lokacje.

Spółka kończy formalności związane z debiutem na rynku NewConnect. Pod koniec marca Dark Point Games, przy maksymalnym poziomie ceny emisyjnej, uplasował emisję akcji serii E, a w tym tygodniu spółka złożyła Dokument Informacyjny na giełdę. Po udanej emisji, wartość spółki szacowana jest na około 65 milionów złotych. Pod względem kapitalizacji Dark Point Games zapowiada się jako największy tegoroczny debiut na NewConnect i jeden z większych debiutów w branży gamingowej.

Cieszy nas ogromne zaufanie rynku, zwłaszcza w obecnych czasach. Mamy nadzieję, że sprostamy oczekiwaniom graczy, jak i inwestorów. Liczymy, że formalności na giełdzie pójdą sprawnie i już niebawem ogłosimy datę naszego debiutu na NewConnect. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, jest to tylko przystanek przed głównym parkietem GPW – komentuje Paweł Waszak, prezes Dark Point Games.

Kontakt