• Informacje prasowe
  • Centrum prasowe

Dark Point Games prezentuje strategie i zapowiada debiut na NewConnect

       
           

Premiera w formule early access planowana jest na I kw. 2022 rokDark Point Games, toruńskie studio specjalizujące się w produkcji ambitnych gier z gatunku Action RPG, zapowiedziało swój pierwszy duży projekt: Achilles: Legends Untold. Premiera w formule early access planowana jest na I kw. 2022 roku. Poprzedzi ją debiut spółki na NewConnect.u. Poprzedzi ją debiut spółki na NewConnect.  

Dark Point Games powstał w 2019 r. Ambicją studia od początku było tworzenie ponadprzeciętnych tytułów w ściśle określonym segmencie rynku, skierowanych do szerokiej grupy odbiorców.

– Zamierzamy zaoferować graczom produkty najwyższej jakości, a to wymaga dużych nakładów czasu i pracy. Wstępnie zakładamy, że będziemy w stanie wydawać jedną wysokiej jakości grę indie premium średnio co dwa lata. Co ważne, konstruujemy nasze gry w taki sposób, by naturalnie predysponowały do tzw. longsellerów. Aby monetyzować produkt w dłuższym czasie, już teraz planujemy rozszerzenia i dodatki, które stopniowo będziemy implementować do naszej gry po premierze. – opisuje plany projektowe Paweł Waszak, prezes Dark Point Games.

Zespół Dark Point Games tworzy ponad 20 specjalistów z wieloletnim stażem, którzy doświadczenie w branży zdobywali w znanych, globalnych firmach tj. Techland, CI Games, czy Vivid Games. Kompetencje pracowników Dark Point Games pozwolą im również samodzielnie przeportować w przyszłości grę na pozostałe kluczowe platformy – konsole PlayStation oraz Xbox.

Jesteśmy doświadczonym zespołem developerskim, ale przede wszystkim jesteśmy graczami. Dlatego pragniemy tworzyć gry, które wniosą wiele świeżości do gatunku Action RPG. Chcemy, żeby Dark Point Games było niewielkim, maksymalnie 40-osobowym zespołem, by wszyscy członkowie studia doskonale uzupełniali się kompetencjami i tworzyli zgrany zespół. – kontynuuje Paweł Waszak, prezes Dark Point Games.

Obecnie spółka koncentruje się na swojej pierwszej dużej produkcji grze- Achilles: Legends Untold, której premiera w modelu early access na platformie Steam planowana jest na pierwszy kwartał 2022 r.. Jest to izometryczna gra RPG akcji inspirowana, zarówno pod względem klimatu jak i rozgrywki, takimi hitami jak Dark Souls czy Diablo.

Konstrukcja gry sprawia, że jest odpowiednia zarówno dla początkujących graczy, jak i wieloletnim miłośnikom gatunku, którym dostarczy sporych wyzwań. Achilles: Legends Untold już w dniu premiery, w formule wczesnego dostępu, będzie dostępny w trybie single i multiplayer i będzie oferował 12 godzin rozgrywki.

– Wystartowaliśmy już z kampanią marketingową Achilles: Legends Untold, która poprzedzi debiut na Steamie we tzw. wczesnym dostępie. Dotychczasowy koszt produkcji przekroczył gry 4,2 miliony złotych. Naszym celem jest osiągnięcie sprzedaży na poziomie minimum 100 tys. kopii w ciągu roku od premiery. W 2023 roku gra pojawi się również na konsolach PlayStation i Xbox – kończy prezes Dark Point Games.

Spółka rozpoczęła również etap preprodukcji swojej kolejnej gry o roboczym tytule ‘Brightness’. Dark Point Games planuje rozpoczęcie właściwych prac nad nowym tytułem jeszcze w 2022 roku, z premierą wstępnie ustaloną na 2024 rok.


Użyteczne linki:

Strona gry

Fanpage Achilles: Legends Untold na facebook

Twitter Achilles: Legends Untold

Kanał Discord Gry 

Karta Steam Achilles: Legends Untold

Press Pack Achilles: Legends Untold 

Strona Dark Point Games 

Kontakt