• Informacje prasowe
  • Centrum prasowe

Dark Point Games podsumowuje premierę Achilles: Legends Untold

Achilles: Legends Untold zaledwie od trzech tygodni jest dostępny w wersji Early Access, a już tytuł cieszy się sporym zainteresowaniem graczy. Spółka cały czas optymalizuje tytuł w kierunku dostępności dla jak najszerszego grona użytkowników. Niezależnie, magazyn Forbes sklasyfikował Dark Point Games na 33. miejscu w zestawieniu najbardziej wartościowych producentów gier w Polsce.

– Gra już przykuwa uwagę graczy, a to dopiero wersja Early Access. W dniu premiery byliśmy na pierwszej stronie Steama w popularnych nowościach oraz na ich głównym banerze. Wokół Achilles: Legends Untold tworzy się zaangażowana społeczność, której regularnie słuchamy, poprzez monitorowanie wszelkich platform, na których możemy dostać feedback. Jak najszybciej staramy się zwalczać problemy napotkane przez graczy – od momentu premiery wypuściliśmy trzy patche usprawniające rozgrywkę, kolejne są w drodze. Widać rezultat naszych działań, gdyż większość recenzji na Steamie jest w większości pozytywna, co nas cieszy – komentuje Paweł Waszak, prezes spółki.

Achilles: Legends Untold to izometryczna gra action-RPG, w której gracz wciela się w tytułowego wojownika i weterana wojny trojańskiej. Wyrusza on w podróż przez starożytne krainy, aby stoczyć walkę z Aresem. Tytuł czerpie inspirację z gatunku soulslike i oldschoolowych gier typu hack & slash. Gra ma pozostać w wersji Early Access około 12 miesięcy. Spółka przez kolejne 2-3 lata chce rozwijać tytuł poprzez nowe dodatki, darmowe dla wszystkich graczy. W planach jest również, po zakończeniu fazy wczesnego dostępu, wypuszczenie wersji na konsole. 

Dark Point Games został także dostrzeżony przez najbardziej prestiżowy ekonomiczny magazyn Forbes. W zestawieniu najcenniejszych polskich producentów gier spółka została sklasyfikowana na 33 miejscu, znajdując się tym samym w bardzo elitarnym gronie. 

Zakwalifikowanie się do rankingu Forbesa najbardziej wartościowych polskich producentów gier to dla nas ogromne wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że nasz potencjał został dostrzeżony przez jeden z najważniejszych magazynów ekonomicznych na świecie. Mam nadzieję, że dzięki naszej wizji i doświadczonemu zespołowi uda nam się spełnić oczekiwania rynku i graczy – kończy prezes. 

Kontakt